Embercsempészt és klienseit vették őrizetbe Kárpátalján
Embercsempészt és klienseit vették őrizetbe Kárpátalján
 / Kékfény

Az ukrán-román határ közelében a kárpátaljai határőrök őrizetbe vettek két kárpátaljai, egy odesszai és egy Poltava megyei lakost.

Hirdetés

Az Ukrán Állami Határszolgálat Nyugati Regionális Osztályának közleménye szerint az ukrán határőrök az ukrán-román határ közelében folyó illegális tevékenységről kaptak információt. Az információ ellenőrzése során

a határőrök két kárpátaljai, egy odesszai és egy Poltava megyei lakost fedeztek fel és vettek őrizetbe a határ közelében.

Mindegyikőjük katona korú férfi volt.

Később kiderült, hogy az egyik őrizetbe vett huszti férfi segítséget ígért a másik három katonaköteles férfinek az ukrán-román határ illegális átlépésében.

A férfiak a sorkatonaságot akarták elkerülni.

A „szolgáltatásért” 8 ezer amerikai dollárt kapott volna "gondozottjaitól".

Korábban hírt adtunk róla, hogy Kárpátalján őrizetbe vettek két helyi lakost, akik katonaköteles férfiakat juttattak át illegálisan az államhatáron. A szakszolgálatok együttműködésének köszönhetően az Ungvári járásban őrizetbe vettek két lakost, akik ügyfelenként 3000 dollárra értékelték szolgáltatásaikat.

A Nógrád megyei rendőrök a 21-es számú főúton, Tar térségében vonták ellenőrzés alá azt az ukrán állampolgár által vezetett gépjárművet, amelynek utasterében több illegális migráns tartózkodott.  A járművet egy ukrán állampolgárságú férfi vezette, aki mellett egy szintén ukrán állampolgárságú nő ült. A személygépkocsi utasterében magukat török állampolgárnak valló 8 fő, 2 felnőtt és 6 gyermek utazott, akik személyazonosságukat és magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.