/ Kékfény
Szenegáli férfit fogtak el, aki biciklivel próbált illegálisan bejutni Ukrajnába Magyarországról a csapi határátkelőnél. Fotó: Ukrán Állami Határőrszolgálat
Szenegáli férfit fogtak el, aki biciklivel próbált illegálisan bejutni Ukrajnába Magyarországról a csapi határátkelőnél. Fotó: Ukrán Állami Határőrszolgálat
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Különös határsértőt tartóztattak fel a csapi vasúti határátkelőnél az ukrán határőrök: egy szenegáli férfi biciklivel próbált illegálisan bejutni Ukrajna területére.

Hirdetés

Az Ukrán Állami Határőrszolgálat Nyugati Regionális Főosztályának tájékoztatása szerint a férfi Magyarországról érkezett, és a vasúti síneken kerékpározva lépte át illegálisan az államhatárt. A Csapi Határőregység határőrei azonnal feltartóztatták, amint átlépte a határvonalat.

A férfinél nem volt útlevél vagy egyéb személyazonosító okmány, állítása szerint szenegáli állampolgár. Táskájában azonban egy szlovéniai nemzetközi védelmi kártyát találtak nála. A hatósági ellenőrzés során kiderült, hogy 2021 óta Szlovéniában tartózkodott, azonban jogi problémái adódtak tartózkodása legalizálásával, ezért döntött úgy, hogy Ukrajnába próbál átköltözni.

Hirdetés

A férfi mobilalkalmazás segítségével tervezte meg útvonalát, majd ellopott egy kerékpárt, és ezzel érkezett a határátkelőhöz.

A szenegáli férfit a határőrök előállították, majd Ukrajna államhatárának jogellenes átlépése miatt közigazgatási eljárást indítottak ellene. Az eljárás lezárása után az elkövetőt visszaszállították Magyarországra.


 

 


Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.