Lövöldözés történt egy grazi iskolában, amelynek több halálos áldozata, és sok sérültje van.
A Kronen Zeitung beszámolójában azt írták, hogy a helyszínen még jelenleg is bevetés zajlik. A rendőrség szerint délelőtt 10 óra körül hallatszottak lövések az iskolából.
Úgy tudni, hogy az elkövető két tanteremben nyitott tüzet, és egy szemtanúi beszámoló szerint legalább 20 lövést adott le a támadó.
Az osztrák sajtóban megjelent legfrissebb adatok szerint tizen belehaltak a támadásba. Korábban, nem sokkal a lövöldözés után azt is közölték, hogy a súlyos sérültek száma is „két számjegyű”.
Még mindig félnek
Az épületet jelenleg aprólékosan átvizsgálják, a feltételezett elkövetőt állítólag holtan találták az egyik mellékhelyiségben. A támadó az iskola diákja volt, és állítólag zaklatás (bullying) áldozatának tartotta magát. A lakosságot arra kérik, hogy kerüljék el a helyszínt.
A Kronen Zeitungnak sikerült beszélnie egy olyan tanárnőnek a férjével, aki az eset után egy osztályteremben barikádozta el magukat a diákjaival.
A történtek miatt minden belpolitikai eseményt lemondtak. Gerhard Karner belügyminiszter a helyszínre tart.
A lap arra is emlékeztetett, hogy a lövöldözésre nem sokkal a 2015. június 20-i, három halálos áldozatot követelő grazi ámokfutás tizedik évfordulója előtt került sor, amelyre sok grazi lakos a mai napig emlékszik.
A rendőrség szerint biztosították a helyszínt, az intenzív osztály megtelt
Stájerország rendőrsége az X közösségi oldalon közölte, hogy azóta az iskolát kiürítették, és minden személyt egy biztonságos találkozási pontra vittek.
Később, egy újabb üzenetben pedig azt írták, hogy a helyszín már biztonságos, és további veszélyre nem kell számítani.
Mindeközben a polgármester, Elke Kahr is megerősítette azt az információt, hogy a támadó valóban meghalt.
A Kronen Zeitung emellett úgy értesült, hogy a helyi kórházban az intenzív osztály is túlterhelődött a sok súlyos sérült egyszerre történő ellátása miatt - közölte a hirado.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.