A magyar határon található asztélyi vámállomáson egy 40 éves kárpátaljai nőnél régiségeket találtak az ukrán vámosok. A nő illegálisan próbálta kivinni a tárgyakat Ukrajnából - közölte a Kárpátaljai Vámhivatal Facebook-oldalán.
A közlemény szerint a nő egy terepjáró utasaként utazott az Európai Unióba. A nő a zöld folyosót választotta, ezzel közölve, hogy nincs elvámolnivalója.
A vámellenőrzés során a nő táskájában 4 postai borítékot találtak. A borítékokban a vámosok egy 1907-es keltezésű Osztrák-Magyar Monarchia által kibocsátott papírpénzt, egy ritka fémgyűrűt, egy 1921-es érmét, illetve egy 1918-1939-es évszámokkal feliratozott fém jelvényt találtak.
A kárpátaljai asszony elmondása szerint egy munkácsi ismerőse arra kérte, hogy Magyarországon postázza a borítékokat. Állítólag nem volt tisztában azok tartalmával - közölte a vámhivatal.
A nő ellen vámszabályok megsértése miatt feljelentést tettek. A régiségeket lefoglalták. Pénzbeli, valamint kulturális és történelmi értéküket szakember fogja megállapítani.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke