Kárpátalján, Nagyszőlősön a Kerületi Rendőrség munkatársai leleplezték azt a helyi lakost, aki egy korábbi magánvállalkozás helyiségeit használta kender termesztésére.

Ezenkívül a rendvédelmisek négy fegyvert foglaltak le a férfitól. A gyanúsítottat ideiglenes letartóztatásba helyezték.

Július 30-án a nagyszőlősi rendőrség tisztviselői bíróság által engedélyezett házkutatást tartottak egy egykori magánvállalkozás raktáraiban. 

Kiderült, hogy a gyanúsított korábban áruszállítással foglalkozott, de később felhagyott a legális üzlettel, és a helyiséget mini droglaborrá alakította át. 

A férfi speciális eszközök segítségével kannabiszt termesztett, amelyekből végül marihuánát készített. 

A nyomozók az előző betakarítás maradékát és a kender növények már fiatal ültetvényeit találták meg.

A kábítószerek mellett fegyvert is elkoboztak a gyanúsítottól: három pisztolyt és egy AKS géppisztolyt.

A rendőrök vizsgálják, milyen célból tartotta a férfi a fegyvereket. 

Ezenkívül a rendőrség munkatársai vizsgálják a kábítószer értékesítésének csatornáit.  

A nyomozók szakértői vizsgálatra továbbították a tárgyi bizonyítékokat. Az ügyben büntetőeljárást indítottak. Még tart a vizsgálat – olvashatjuk a Kárpátaljai Megyei Rendőrség hivatalos honlapján.


Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.