Poltava és Szumi megyékben október 28-án, hétfő reggel vezették be az áramkimaradási ütemterveket. Az intézkedésre azért került sor, mert az oroszok újabb csapásokat mértek az energetikai létesítményekre.
Az RBC-Ukrajna közlése szerint Szumi megyében 9:06-kor kezdődtek az áramkimaradások. Poltava megyében 9:01-től érintettek a Mirgorod és Lubni járások lakosai.
A kimaradások az Ukrenergo utasítása szerint történnek.
A Szumi megyei katonai közigazgatás jelentése alapján október 28-án orosz légicsapások sújtották Konotopi járás kritikus infrastruktúráját. Jelenleg helyreállítási munkálatok folynak a helyszínen. Szumi városában és más járásokban is voltak kimaradások, ami miatt a városban a trolibuszok menetrenden kívül közlekednek.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke