/ Gazdaság
Vészhelyzeti áramkimaradásokat vezettek be Ukrajna több régiójában. Fotó: Ukrenergo
Vészhelyzeti áramkimaradásokat vezettek be Ukrajna több régiójában. Fotó: Ukrenergo
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az Ukrajna elleni újabb orosz támadások következtében több megyében rendkívüli áramszüneteket vezettek be december 5-én, a reggeli órákban.

Hirdetés

A hírt az RBC-Ukrajina közölte az Ukrenerho vállalat közleményére hivatkozva.

A vállalat tájékoztatása szerint 

az éjszaka folyamán az orosz erők több régió energetikai létesítményeit támadták. 

A támadások következményeként berendezések rongálódtak meg, valamint helyi szintű áramkimaradások alakultak ki.

A sürgősségi helyreállítási munkálatok már megkezdődtek. Az energetikai szakemberek mindent megtesznek annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban visszakapcsolják az ellátást minden érintett fogyasztó számára.

Hirdetés

Jelenleg Harkiv, Szumi, Poltava, Zaporizzsja, Dnyipropetrovszk és részben Kirovohrad megyében kényszerűen alkalmazzák a rendkívüli áramszüneteket.

A korábban közzétett 

tervezett áramszüneti ütemtervek ezekben a régiókban átmenetileg nem érvényesek.

 A rendkívüli lekapcsolásokat azonnal visszavonják, amint stabilizálódik az energiarendszer állapota.

Áramszünetek Ukrajnában

Emlékezetes, hogy december 5-én egész Ukrajnában továbbra is érvényben maradtak a tervezett áramszüneti grafikonok. A nap folyamán egyszerre 0,5–3 fogyasztói csoportot kapcsolnak le, melynek oka az orosz tömeges támadások következményeinek felszámolása.

A Minenerho közölte, hogy az éjszaka az orosz erők több régió energetikai infrastruktúráját támadták, négy megyében pedig jelentős áramkimaradások keletkeztek. A szakemberek már dolgoznak a helyreállításon.

Hirdetés

Korábban a minisztérium hangsúlyozta: Ukrajna jelenlegi célja, hogy legalább kiszámítható és tervezhető áramszüneti ütemezéseket biztosítson. A teljes lekapcsolások megszüntetéséről egyelőre nincs szó, de mindent megtesznek azért, hogy minél több időszakban legyen elérhető az áramellátás.

Az Ukrenerho szerint a legtöbb ukrán régióban továbbra is nehéz a helyzet, a legkritikusabb pedig a frontvonalhoz közeli területeken – különösen Szumi, Poltava, Harkiv és Donyeck megyében.