Ukrajna teljes vesztesége a teljes körű háború következtében meghaladhatja az 1 trillió dollárt, ha figyelembe vesszük az állam, a vállalkozások és a lakosság kárát is.
Erről az Elnöki Hivatal vezetőjének helyettese, Irina Mudra számolt be.
A magánszektorral és az állampolgárokkal együtt már trillió dolláros nagyságrendű összegekről beszélhetünk
– mondta Mudra.
A becslés az orosz agresszió okozta teljes gazdasági és infrastrukturális károkat foglalja magában.
Az Elnöki Hivatal képviselője szerint jelenleg is dolgoznak mintegy 300 milliárd dollárnyi befagyasztott orosz vagyon elkobzásán.
Ha ezeknek a forrásoknak akár a nagyobb részét sikerülne egy kártérítési alapba irányítani, az gyors és jogszerű megoldást jelentene a károk megtérítésére
– tette hozzá.
Ukrajna emellett egy nemzetközi kártérítési bizottság létrehozását is szorgalmazza, amelyhez már legalább 35 ország csatlakozását tervezik - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke