/ Gazdaság
Áramszolgáltatás szüneteltetése karbantartás miatt. Illusztráció
Áramszolgáltatás szüneteltetése karbantartás miatt. Illusztráció
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az áramellátó rendszer csaknem egyharmada meghibásodott Kijev térségében, miután az orosz harci egységek az éjszaka folyamán ismét rakétákkal és drónokkal támadták az energetikai infrastruktúrát – jelentette be Olekszij Kuleba regionális kormányzó a Telegramon.

Hirdetés

Számos kritikus fontosságú létesítmény megsérült vagy leállt, ennek következtében az áramellátás mintegy harmadával csökkent.

Az orosz erők egy ideje célzottan, gyakorlatilag naponta támadják Ukrajna áram- és vízellátását.

Forrás