Fizetések Ukrajnában. Illusztráció. Fotó: Unian
Fizetések Ukrajnában. Illusztráció. Fotó: Unian
 / Gazdaság

Ukrajnában jelenleg a legmagasabb fizetést a katonák kapják, a polgári szektorban pedig az IT-szakemberek kapják a legmagasabb fizetést.

Az UNIAN közlése szerint azÁllami Foglalkoztatási Szolgálat igazgatója, Julia Zsovtyak elmondta, hogy Ukrajnában jelenleg a legmagasabb fizetéseket a katonák kapják. A polgári szektorban az IT-szakemberek, valamint az ingatlanpiacon, a közlekedésben, a logisztikában és a HR-területen dolgozók keresnek a legtöbbet.  

Elmondása szerint a berendezés-karbantartók és a programvezérelt gépek operátorainak fizetése elérheti a 80–100 ezer hrivnyát. A mérnökök minimum 100 ezer hrivnya fizetést kapnak.  Magas béreket kínálnak az agrárszektorban is.  

Zsovtyak szerint a bérek emelkedése a kulcsszakmákban dolgozó szakemberek számának csökkenésével magyarázható. A munkaadók kénytelenek növelni a fizetéseket a képzett munkaerőért folyó verseny miatt.  

A tisztviselő biztos abban, hogy a háború befejezése után a fizetések nem fognak csökkenni. A demográfiai és gazdasági tényezők, valamint az európai országokkal való verseny továbbra is elősegítik a bérek növekedését, különösen a hiányszakmákban.  

„Ukrajnában a bérek az elkövetkező évtizedben csak növekedni fognak” 

– hangsúlyozta Zsovtyak.
 


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.