2021. december 1-től az idei évi állami költségvetés szerint 8,4%-kal emelkedik a pedagógusok bére.
Erről Szerhij Skarlet oktatási és tudományos miniszter írt Telegram csatornájában – írja az Ukranews.com hírportál.
Az iskolákban 900-1300 hrivnyával emelkedik a pedagógusok fizetése, így ezer hrivnyától indul a fizetés.
Ennek megfelelően az iskolaigazgatók fizetése 15 742 hrivnyáról 17 057 hrivnyára emelkedik; a kategória és munkatapasztalat nélküli fiatal tanárok fizetése 9015 hrivnyáról 9768 hrivnyára.
A II. kategória tanárai számára - 11 124 hrivnyáról 12 053 hrivnyara; az I. kategória tanárai számára - 11 912 hrivnyáról 12 906 hrivnyára.
A legmagasabb kategóriájú tanárok fizetése - 12 698 hrivnyáról 13 759 hrivnyára;
a tanársegédek - 10 338 hrivnyáról 11 200 hrivnyára; a körvezetők - 11 124 hrivnyáról 12 053 hrivnyára; az I. kategóriájú szervező tanárok fizetése pedig 10 445 hrivnyáról 11 317 hrivnyára nő.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke