/ Gazdaság
Ukrajnában emelik az orvosok fizetését
Ukrajnában emelik az orvosok fizetését
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában az orvosok minimálbére jövőre 20 ezer hrivnyára nő, az egészségügyi személyzet fizetése pedig átlagosan 13,5 ezer hrivnyára emelkedik - jelentette ki Denisz Smihal miniszterelnök az egyik ukrán kiadványának adott interjújában.

Hirdetés

A Miniszteri Kabinet vezetője megjegyezte, hogy ezt a 2022-re szóló állami költségvetés tervezete írja elő - írja a Golos.ua.

"Az orvosi költségvetés példátlan idén. Az orvosok minimálbére 20 ezer hrivnya lesz.

Orvosi személyzeté átlagosan 13,5 ezer ” - mondta a kormányfő.

Smihal felhívta a figyelmet arra, hogy 2018-hoz képest a költségvetés megduplázódott.

Hirdetés

„A 2022-es költségvetés tervezete az egészségügyi költségek közel 36 milliárd hrivnyás növekedését írja elő” - magyarázta.

Smihal azt is hozzátette, hogy az orvostudomány „az idei év áttörése”.

A miniszterelnök elmondta, hogy most az ukrán vállalatokban és különböző intézményekben dolgozó polgárok

Hirdetés

átlagfizetése meghaladja az 500 dollárt, ami "abszolút rekord államunk számára".

"Ugyanazok az orvosok jövőre 800-900 dollár átlagfizetést kapnak, a minimális pedig 700 dollár lesz" - mondta Smihal.