/ Gazdaság
Áramszünet, villanykikapcsolás. Illusztráció
Áramszünet, villanykikapcsolás. Illusztráció
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

DTEK áramszolgáltató vállalat közlése szerint az odeszai régió lakosai az alacsony villamosenergia-fogyasztási korlát miatt a szükséges mennyiség 15%-át kapják meg. 

Hirdetés

Emiatt a régió lakossága napi körülbelül 6 órát használhatja az áramszolgáltatást.

Erről az RBC-Ukraine számolt be a DTEK áramszolgáltató vállalatra hivatkozva.

"A fennmaradó áramra a kritikus infrastruktúra és a fontos ipari vállalkozások működéséhez van szükség"

 - áll a közleményben, amely hangsúlyozza, hogy 

az Ukrenergo villamosenergia-fogyasztási korlátja az odeszai régió összes szükségletének mindössze 48%-át fedi le.

A DTEK emlékeztet arra, hogy az Ukrenerho felelős az egyes régiókra vonatkozó határértékek kialakításáért. 

E számítások megvalósíthatóságát az egyes régiókra vonatkozóan az Energiaügyi Minisztérium ellenőrzi.

A DTEK áramszolgáltató feladata ezen határértékek betartása annak érdekében, hogy a villamosenergia-rendszer folyamatos hiány mellett is működjön 

– teszi hozzá a társaság.