Az Európai Unió Oroszország elleni szankciói. Illusztráció
Az Európai Unió Oroszország elleni szankciói. Illusztráció

MTI

 / Gazdaság

Az Európai Unió 1,4 milliárd eurót folyósít Ukrajnának azokból a kamatokból, amelyek az Oroszországgal szemben érvényben lévő uniós szankciók nyomán lefoglalt, az Orosz Központi Banknak (RSB) az EU-tagországokban tárolt készpénzállományánál keletkeztek - tájékoztatott az Európai Bizottság szerdán, adta hírül az MTI.

A brüsszeli közlemény szerint az uniós bankokban befagyasztott orosz pénzeszközök kamataiból Ukrajna számára juttatott pénzügyi támogatás immár a negyedik átutalás a legutóbbi, 2025 augusztusában folyósított harmadik részletet követően.

A közleményben Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét idézték, aki azt mondta: 

az EU a rendelkezésre álló 1,4 milliárd eurót oda irányítja, ahol arra a legnagyobb szükség van, az ukrán állam fenntartására, az alapvető közszolgáltatások biztosítására és a "bátor ukrán fegyveres erők" támogatására. 

"Elkötelezettségünk Ukrajna győzelme és szabadsága iránt rendíthetetlen" - fogalmazott.

A brüsszeli testület azt írta, hogy az Orosz Központi Bank tagállamokban tárolt pénzeszközei továbbra is lefoglalva maradnak, a készpénzállomány kamatai azonban nem Oroszországot illetik. A tagállamok az Európai Bizottság javaslatára megállapodtak abban, hogy ezeket a kamatokat Ukrajna támogatására fordítják. Ez az intézkedés az EU azon folyamatos elkötelezettségének része, hogy ameddig csak szükséges, kiálljon Ukrajna mellett - tették hozzá.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke


Forrás

MTI

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.