A Mastercard egy olyan - ellentmondásosnak tűnő - programot vezet be a napokban, amely lehetővé teszi a vásárlók számára, hogy a pénztárnál egy egyszerű mosollyal vagy kézlegyintéssel fizessenek, így próbálja meg rátenni a kezét a 18 milliárd dolláros biometrikus technológiai piac egy szeletére – írja a The Guardian-re hivatkozva az Origo.
Az amerikai pénzügyi óriás számos pozitívummal állt elő a biometrikus pénztárgépprogramjának várható sikerének alátámasztására:
- felgyorsítja a fizetést,
- csökkenti a sorban állás idejét,
- nagyobb biztonságot nyújt, mint a hagyományos hitel- vagy betéti kártya, és
- higiénikusabb is lesz, ami a koronavírus járvány miatt nagyon fontos szemponttá vált az élet minden területén.
A kísérlet ezen a héten indul Brazíliában, Sao Paulo öt St Marche szupermarketjében, ahol a vásárlók az üzletekben vagy a helyi partner, a Payface alkalmazásán keresztül regisztrálhatnak a biometrikus fizetésre.
A Mastercard a technológiát Latin-Amerika, a Közel-Kelet, Afrika és Ázsia piacain is bevezetné. Ez része a vállalat azon törekvésének, hogy belépjen az érintésmentes biometrikus technológia piacára, amely a KBV Research adatai szerint 2026-ra várhatóan 18,6 milliárd dollárt ér majd.
A pénzügyi vállalat érvelése szerint amíg egy jelszót könnyedén meg lehet változtatni, a mosolyt és az integetést már nem.
Ha a biometrikus adatokat feltörik, akkor a csalás kockázata lényegesen nagyobb lehet, mint a jelenlegi fizetési módoké.
Az pedig csak hab a tortán, hogy egy kutatás kimutatta: a globális fogyasztók 74 százaléka támogatja a biometrikus technológiát. Polgárjogi csoportok azonban komoly aggályokat fogalmaztak meg az adattárolással és a nyomon követéssel kapcsolatban.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.
Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.
A tavaly április 21-én elhunyt Ferenc pápa emlékére a Santa Maria Maggiore pápai bazilikában mutattak be misét.