/ Mozaik
Ferenc pápa által aláírt vatikáni mezt kapott Messi
Ferenc pápa által aláírt vatikáni mezt kapott Messi
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Egy Ferenc pápa által dedikált vatikáni mezt kapott ajándékba Lionel Messi, a Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának hétszeres aranylabdás szupersztárja.

Hirdetés

Az argentin Telam hírügynökség beszámolója szerint az „Athletica Vaticana” feliratú mezt Emmanuel Gobilliard lyoni püspök adta át a futballistának, amint arról a francia püspöki konferencián beszámolt - írja az MTI.

Gobilliard elmondta, Messi „a hit embere”, aki a mez átvételekor hangsúlyozta, sokat jelent számára a hozzá hasonlóan argentin egyházfő ajándéka.

A vatikáni klubban a vatikáni lakosok és dolgozók, illetve közvetlen családtagjaik, valamint fiatal afrikai bevándorlók sportolnak.

Messi a koronavírus-fertőzéséből felgyógyulva a hétvégén tért vissza a pályára, a PSG pedig 4-0-ra verte bajnoki meccsen a Reims együttesét.

Tavaly októberben Messi küldött egy általa dedikált PSG-mezt Ferenc pápának, akinek Jean Castex francia miniszterelnök juttatta el a 34 éves támadó ajándékát.

Forrás

MTI