Az orosz gázimport esetleges bojkottja kapcsán előálló gazdasági helyzettel foglalkozott a dán Berlingske.
A lap ismerteti a dán távhőszolgáltató vezetőjének véleményét, aki szerint hosszú évekig eltartana, mire minden gázkazánnal rendelkező otthon alternatív fűtést alkalmazhatna - írja a Hirado.
Mette Frederiksen, a Dán Királyság miniszterelnöke szerint
hozzávetőleg 400 ezer háztartásnak kellene átállnia gázról távfűtésre, vagy hőszivattyúra.
Mindez azért lenne kiemelten fontos, mert a skandináv ország gázfogyasztásának jelentős részét biztosító fosszilis tüzelőanyag Oroszországból származik.
Szakértők szerint az átállás folyamata akár öt–hét évig is eltarthat, és igen sok pénzébe kerülne Dániának.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke