Az ukrán Naftohaz elmagyarázta, hogyan kell fizetni a gázért azoknak az új ügyfeleknek, akiket eddig a Твій Газзбут szolgált ki.
Az ukrán Naftohaz május 1-je óta látja el gázzal azokat a háztartási fogyasztókat,
akiket korábban Твій Газзбут márkanév alatt szolgáltak ki.
A Korrespondent.net a Naftohaz sajtószolgálatára hivatkozva közölte, hogy a Naftohaz tájékoztatása szerint júniusban 12,34 millió gázszámlát állítottak ki.
"2022. május 1-től több mint 10 millió ukrán háztartás kap gázt a Naftohaztól. Éppen ezért az előző időszakban (májusban és júniusban) elfogyasztott gáz számláit az ukrán Naftohaznak kell befizetni" - olvasható a közleményben.
A fogyasztók a gáz számláikat az alábbi módon kaphatják meg:
- személyes fiók a my.gas.ua oldalon;
- GASUA chatbot a Viberben, a Telegramban és a NaftogazGasSupply Facebook Messengerben;
- e-mail;
- EasyPay önkiszolgáló terminálok;
- Ukrposhta folyó hónap 20. napja után, de csak azokban a régiókban, ahol nincsenek aktív harci cselekmények.
Az ukránok online és offline is fizethetnek a gázért.
Online:
- saját fiók a my.gas.ua oldalon;
- chatbot GASUA a Viberben, a Telegramban és a NaftogazGasSupply Facebook Messengerben;
- bankok weboldalai és mobilalkalmazásai;
- fizetési rendszerek (Portmone, LiqPay, EasyPay, iPay, Apple Pay, Google Pay).
Offline:
- önkiszolgáló fizetési terminálok;
- Bankfiók;
- Ukrposhta vagy Nova Poshta kirendeltségei.
A számlákat minden hónap 10-12-én állítják ki – jegyezte meg a Naftohaz. A fizetendő összeg kiszámítása a megadott gázfogyasztási adatok alapján történik.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke