/ Gazdaság
Az ukrán kormány megemeli az állami alkalmazottak fizetését. Fotó. rbc.ua
Az ukrán kormány megemeli az állami alkalmazottak fizetését. Fotó. rbc.ua
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Miniszteri Kabinet a minimálbér emelkedése miatt 2024. január 1-jétől megemelte az állami alkalmazottak fizetését. A következő emelésre április 1-jén kerül sor.

Hirdetés

Erről az RBC-Ukrajna számolt be a kormány 2024. január 12-i 23. számú határozatára hivatkozva.

"2024. január 1-től kezdődően a fizetések (tarifák) kiszámítása az 1. tarifa kategóriába tartozó munkavállaló hivatalos fizetésének (tarifa) összege alapján történik - 3195 UAH"

 - áll a dokumentumban.

Ezt megelőzően, 2021. december 1-jétől kezdődően a fizetéseket az 1. tarifa kategóriába tartozó alkalmazott 2 893 UAH összegű fizetése alapján számították ki.

Így az alapbér 10,4%-kal emelkedett.


 


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek