A Miniszteri Kabinet a minimálbér emelkedése miatt 2024. január 1-jétől megemelte az állami alkalmazottak fizetését. A következő emelésre április 1-jén kerül sor.
Erről az RBC-Ukrajna számolt be a kormány 2024. január 12-i 23. számú határozatára hivatkozva.
"2024. január 1-től kezdődően a fizetések (tarifák) kiszámítása az 1. tarifa kategóriába tartozó munkavállaló hivatalos fizetésének (tarifa) összege alapján történik - 3195 UAH"
- áll a dokumentumban.
Ezt megelőzően, 2021. december 1-jétől kezdődően a fizetéseket az 1. tarifa kategóriába tartozó alkalmazott 2 893 UAH összegű fizetése alapján számították ki.
Így az alapbér 10,4%-kal emelkedett.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke