Az Ungvári járásban a kárpátaljai rendőrök őrizetbe vettek két kárpátaljai lakost, akik hadköteles férfiak illegális szállítását szervezték meg az államhatáron keresztül.
Kárpátalján a szakszolgálatok együttműködésének köszönhetően őrizetbe vettek egy 37 és egy 39 éves ungvári állampolgárt. Egyiküket már elítélték vagyon elleni bűncselekmények miatt - közölte a kárpátaljai Rendőrség Facebook-oldalán.
A közlemény szerint a rendőrök
határ közelében vették őrizetbe a két gyanúsítottat, miközben két szökevényt próbáltak Szlovákiába szállítani.
Az egyik gyanúsított az elfogás során meg akart szökni, de a rendfenntartók őrizetbe vették.
Az információk szerint 3 ezer amerikai dollárt kaptak az illegális szolgáltatásaikért.
Mindkét gyanúsítottat az Ungvári Járási Ügyészség eljárási irányítása mellett ideiglenes fogdába helyezték. Az ügyben a nyomozás folytatódik - áll a bejegyzésben.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke