/ Kékfény
Két ungvári embercsempészt vettek őrizetbe Kárpátalján. (Fotó: Kárpátaljai Rendőrség)
Két ungvári embercsempészt vettek őrizetbe Kárpátalján. (Fotó: Kárpátaljai Rendőrség)
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az Ungvári járásban a kárpátaljai rendőrök őrizetbe vettek két kárpátaljai lakost, akik hadköteles férfiak illegális szállítását szervezték meg az államhatáron keresztül.

Hirdetés

Kárpátalján a szakszolgálatok együttműködésének köszönhetően őrizetbe vettek egy 37 és egy 39 éves ungvári állampolgárt. Egyiküket már elítélték vagyon elleni bűncselekmények miatt - közölte a kárpátaljai Rendőrség Facebook-oldalán.

Hirdetés

A közlemény szerint a rendőrök 

határ közelében vették őrizetbe a két gyanúsítottat, miközben két szökevényt próbáltak Szlovákiába szállítani. 

Az egyik gyanúsított az elfogás során meg akart szökni, de a rendfenntartók őrizetbe vették.

Az információk szerint 3 ezer amerikai dollárt kaptak az illegális szolgáltatásaikért.

Mindkét gyanúsítottat az Ungvári Járási Ügyészség eljárási irányítása mellett ideiglenes fogdába helyezték. Az ügyben a nyomozás folytatódik - áll a bejegyzésben.