/ Kékfény
Vádat emeltek egy 17 éves moldovai embercsempész ellen
Vádat emeltek egy 17 éves moldovai embercsempész ellen
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Vádat emelt a Kecskeméti Járási Ügyészség egy 17 éves moldovai férfi ellen, aki tizenhárom szír illegális bevándorló szállítása közben lesodródott az útról autójával, majd a járművet elhagyva elmenekült a helyszínről.

Hirdetés

Kövecs Máté, a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a moldovai férfi március 18-ára virradóra Katymáron vette fel egy olasz rendszámú autóba a 13 szír határsértőt, hogy Ausztriába vigye őket.

Az illegális bevándorlókat a szír állampolgárságú társa kísérte át a határon, majd vezette el a járműig.

Röviddel elindulásuk után a bácsbokodi határrendészeti járőrök meg akarták állítani a járművet, ezért követni kezdték, de a fiatalkorú, akinek nem volt jogosítványa, letért az úrpadkáról, majd az árokba sodródott.

Az embercsempész a helyszínről gyalog menekült, anélkül, hogy segítséget nyújtott volna a balesetben könnyebben megsérült utasainak. A járőrök azonban gyorsan elfogták és őrizetbe vették.

Az ügyészség a moldovai férfit embercsempészéssel és segítségnyújtás elmulasztásával vádolja.

A letartóztatásban lévő fiatalkorú ügyében a Kiskunhalasi Járásbíróság dönt.

Forrás

MTI