Ukrajna németországi nagykövete szerint az ország rögtön a háború után csatlakozhat az Észak-atlanti Szerződés Szervezetéhez (NATO).
Az RBC-Ukraine Andrij Melnyik, Ukrajna németországi nagykövetének az RND-nek adott interjújára hivatkozva közölte, hogy Ukrajna csatlakozhat a NATO-hoz.
Lehetséges, hogy ez nem a háború tetőpontján történik, hanem közvetlenül a háború vége után - mondta.
"Putyin a fogát töri Kelet-Ukrajnában, és nem halad előre. És ez a háború azt is mutatja, hogy a NATO az egyetlen biztonsági horgony Európában és a világon, és az is marad. Tehát logikus, hogy ez a terjeszkedési folyamat folytatódik, és Ukrajna is csatlakozik a Szövetséghez.
Azt hiszem, ez gyorsabban megtörténhet, mint egyesek gondolják.
Nem most, a háború kellős közepén, hanem talán közvetlenül azután" - mondta Melnyik.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke