Ukrajna kész a tárgyalások folytatására Magyarországgal az oktatást és a nemzeti kisebbségek jogvédelmét illetően, mert ezen a téren vannak eredmények – jelentette ki Dmitro Kuleba külügyminiszter csütörtöki sajtótájékoztatóján, adta hírül az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A jelentés szerint az ukrán diplomácia vezetője az ukrán-magyar kapcsolatokról szólva – bibliai példázattal élve – kifejtette: „nem szabad összetéveszteni a bűnöst az igazzal. A gáz – a bűnös, a nemzeti kisebbségek védelme, az ukrán közösségé Magyarországon és magyaré Ukrajnában – az igaz.”
Hozzátette, hogy az ukrán-magyar kormányközi gazdasági vegyes bizottság ülését bizonytalan időre elnapolták.
De mint Kuleba kiemelte, „készek vagyunk továbblépni az oktatási és a nemzeti kisebbségvédelmi pályán. Ezen a pályán komoly eredményeket értünk el.”
Mint rámutatott, „Kijev készen áll és törekszik a teljes értékű, normális, baráti, a két ország nemzeti értékeit teljes mértékben tekintetbe vevő kapcsolatokra Magyarországgal.”
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke