Kárpátalján egy 29 éves nő az utcán adott életet egy egészséges gyermeknek.
Július 15-én 10 óra 35 perckor bejelentés érkezett a Kárpátaljai Területi Sürgősségi Mentőszolgálathoz, miszerint egy 29 éves nőnél Szilce községben az utcán indult meg a szülés - adta hírül a 103 Закарпаття Facebook oldalán.
Szerencsére a baba egészségesen megszületett, a fiatal anyuka is jól érezte magát.
A mentős elvágta a köldökzsinórt és elvégezte az összes szükséges orvosi manipulációt. Az anyát és az újszülöttet bevitték az Ilosvai városi kórházba, ahol már várták őket a szülészeti osztály szakemberei.
Jelenleg a baba és a kismama állapota stabil, egészségügyi intézményben tartózkodnak orvosi felügyelet mellett.
Mint kiderült a 29 éves nő nem állt orvosi felügyelet alatt, ez már a negyedik gyermeke. Harmadik gyermekét otthon szülte.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke