/ Mozaik
Jól van a mínusz 20 Celsius-fokban magára hagyott szibériai baba
Jól van a mínusz 20 Celsius-fokban magára hagyott szibériai baba
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Tinédzserek találtak rá pénteken Szibériában arra a csecsemőre, akit a -20 Celsius-fokos hidegben hagytak magára - írja a BBC-re hivatkozva az Origo.

Hirdetés

Az újszülött egészséges.

A helyi jelentés szerint jól van az a baba, akire pénteken öt tinédzser talált rá egy egy távoli úton, a Novoszibirszk melletti Szosznovka falu közelében. A gyerek egy rongyszerű takaróval volt betakarva.

A kislányt az egyik tinédzser szülei kórházba szállították.

Hirdetés

Félő volt, hogy a fagyási sérülések miatt nem fogja túlélni, de a kórházban a vizsgálatok után megállapították, hogy egészséges, a végtagjait is sikerült épségben felmelegíteni.

A tinédzser szülei, akiknek már három fiuk van, örökbe szeretnék fogadni a babát, de várniuk kell, hogy megtalálják-e a rokonait.

Az anyát keresi a rendőrség, kiskorú emberölési kísérlete miatt indítottak nyomozást. 

Ha nem találják meg a baba rokonait, akkor az új szülőknek speciális tanfolyamokon kell részt venniük, hogy örökbe fogadhassák a kislányt.

Forrás