A Fennovoima finn-orosz konzorciumban részt vevő finn tulajdonosok felmondták hétfőn az atomerőmű-építésről szóló szerződést a Roszatom orosz állami atomenergetikai céggel – jelentette hétfőn a Reuters hírügynökségre hivatkozva a Hirado.
A Hanhikivi atomerőművet az azonos nevű félszigeten építette volna meg a Roszatom a Fennovoima megrendelésére. amelyben a finn részvényesek – köztük az Outokompu, a Fortum és az SSAB – kétharmad részt birtokolnak, a Rosatom Energy International finnországi leányvállalata pedig, a RAOS Voima Oy 34 százalékot.
Az atomerőmű terve bizonytalanná vált,
amikor az Ukrajna elleni orosz háború kezdetekor a finn kormány a terv felülvizsgálatára kényszerült.
A kormány az építési engedélyt eredetileg az idei év végén adta volna meg – írta a hírügynökség.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke