/ Közélet
A bostoni imám szerint Amerika "rettenetes hely"
A bostoni imám szerint Amerika "rettenetes hely"
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Abdullah Faaruuq, a bostoni Praise Allah (Dicsőítsd Istent) mecset imámja szerint Amerika "rettenetes hely" - közölte a MEMRI, a washingtoni székhelyű Közel-keleti Médiakutató Intézet portálja.

Hirdetés

A kutatóintézet portálja az imám még márciusban elmondott prédikációjából idézett csütörtökön - írja az MTI.

Az egyik márciusi prédikációjában az imám kifejtette: azért tartja "rettenetes helynek" az Egyesült Államokat,

mert ott a nőknek "annyi érzékük sincs", hogy eltakarják magukat az utcán, mint ahogy az Szudánban, Afganisztánban, Egyiptomban, Marokkóban, Pakisztánban vagy Indiában szokás.

Beszédében Faaruuq imám a csalódottságának adott hangot, s úgy vélekedett, hogy az amerikaiak körében "az Isten iránti engedetlenség normává vált".

Példaként említette az azonos neműek házasságát és a transzneműséget.

Abdullah Faaruuq imám rendszeresen tart prédikációkat a bostoni mecsetben, és a MEMRI szerint kapcsolatban áll az Egyesült Államokban terrorizmusért elítélt pakisztáni-amerikai Aafia Siddiquivel.

Forrás

MTI