Ukrajnában a karantén tavasszal véget érhet, ha az emberek beoltatják magukat - jelentette ki Viktor Ljasko egészségügyi miniszter a Kreatív Ukrajna 2021 V. nemzetközi fórumon.
"Ha új év előtt beoltatjuk magunkat, tavasszal békésen élhetünk karantén nélkül"
- válaszolta Ljasko arra a kérdésre, hogy mikor fejeződhet be a karantén.
Ljasko azt is megjegyezte, hogy még a beoltottaknak is egyelőre maszkot kell viselniük, mivel sokan nincsenek beoltva, és az oltást kapott személy hordozhatja a kórokozót - írja a Golos.ua.
"Amikor sok embert oltunk be, akkor megfontoljuk a maszkok elhagyásának kérdését"
- tette hozzá a tárcavezető.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke