Volodimir Zelenszkij elnök aláírt egy rendeletet, amely kimondja, hogy Ukrajna külpolitikájáról csak hárman nyilatkozhatnak – maga az elnök, a miniszterelnök és a külügyminisztérium vezetője.
"A jövőben csak Ukrajna elnöke, miniszterelnöke és külügyminisztere tehet hivatalos nyilatkozatot és észrevételt külpolitikai kérdésekben és nemzetközi jellegű kezdeményezésekben" – áll a rendelet szövegében, melyet a Korrespondent.net idéz.
Feltételezhető továbbá, hogy a kormányhivataloknak egyeztetniük kell álláspontjukat a Külügyminisztériummal,
ha nemzetközi kapcsolatokat, így külföldi látogatásokat is vállalnak.
A kormányhivatalok külpolitikai nyilatkozatokat tehetnek az elnök, a miniszterelnök vagy a külügyminiszter nevében.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke