Ukrajnában jelenleg 100 ezer lakosra számítva 776 a covid megbetegedések száma, miközben a normális mutató 75 – közölte az Egészségügyi Minisztérium kedden, adta hírül a korrespondent.net hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A jelentés szerint Kijevben 100 ezer lakosra 541 koronavírusos megbetegedés jut.
Legmagasabb a megbetegedési mutató Herszon (1 429), Szumi (1 321), Zsitomir (1 133) és Zaporizzsja (1 002) megyékben.
A tárca kimutatása szerint a koronavírusos kórházba utalások száma jelenleg 91,2, miközben a normális mutató 100 ezer lakosra számítva 60.
Kijevben és a megyében a kórházi beutalások 21-szeresen haladják meg a normát.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke