| 2020. 12. 03. – 20:28 |

Címlapképünk illusztráció. Forrás: Internet

Az országos élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Minaj FC az otthoni környezetnek számító ungvári Avangard stadionban az Európa Ligában szereplő, és ott az AEK Athén elleni idegenbeli sikerélménnyel Kárpátaljára érkező Zorja Luhanszkot látta vendégül.

Vaszil Kobin együttese közel egy órán keresztül viszonylag jól tartotta magát, de azt követően a vendégek 10 perc alatt eldöntötték a három pont sorsát.

A luhanszkiak Kocserhin révén szerezték meg a vezetést az 53. percben, nem sokkal később pedig Ivaniszenya találatával már kettővel mentek a vendégek. A 60. percben Hladkij állította be a 3-0-ás Zorja-győzelmet jelentő végeredményt.

A FTC-vel egy BL-csoportban szereplő Dinamo Kijev a Barcelona elleni hazai vereség után a Vorszkla Poltava legyőzésével hangolt a szerdai Juventus elleni torinói összecsapásra. A vírusfertőzése után először bevethető Cihankov (a képen) már a 14. percben megszerezte a vezetést, majd a 36. percben Verbics a végeredményt is beállította.

A másik ukrán BL-együttes, a bajnoki címvédő Sahtar Donyeck csak Tetének a 88. percben esett találatával tudott győzni a Dnyipro ellenében, így tartani tudta a lépést a tabellán a fővárosiakkal.

A 11. forduló eredményei: Minaj FC – Zorja Luhanszk 0-3, Dinamo Kijev – Vorszkla Poltava 2-0, Dnyipro – Sahtar Donyeck 0-1, FK Lviv – FK Mariupol 1-3, Kolosz Kovalivka – Gyeszna Csernyihiv 1-1, Inhulec Petrovo – Olimpik Donyeck 2-1, FK Olekszandrija – Ruh Lviv 0-0.

A bajnokságban a Dinamo Kijev áll az élen 26 ponttal a 23 pontos Sahtar és a 19 ponttal harmadik Vorszkla előtt. A 11. helyen álló 9 pontos Minaj a hétvégén sorra kerülő 12. fordulóban a Sahtar Donyeck vendége lesz.

***

Az OTP Bank Liga mezőnye a 12. fordulóval már bele is fordult a 2020-2021-es pontvadászat második harmadába.

Tovább tartja veretlenségét a címvédő és listavezető Ferencváros, amely a Juventus elleni idegenbeli, hajszál híján pontszerzéssel álló fellépése után, most az MTK elleni örökrangadót is magabiztosan nyerte.

A Fradi legnagyobb konkurensének számító Fehérvár szintén nem hibázott a ZTE elleni kötelezőnek számító győzelem szállításával. A tabella utolsó helyére a pályaválasztóként a Puskás Akadémia ellen az utolsó percben a meccsét elvesztő Honvéd csúszott vissza.

Eredmények: UTE – Paks 1-1, Kisvárda – Budafok 0-0, Fehérvár – ZTE 2-0, FTC – MTK 2-0, Mezőkövesd – Diósgyőr 2-1, Honvéd – Puskás Akadémia 0-1.

Az FTC úgy vezeti 26 ponttal a tabellát, hogy a mögötte álló 22 pontos Fehérvárhoz és 20 ponttal harmadik Kisvárdához képest egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

• A cikk a Kárpátinfo hetilap 24. évfolyamának 49. számában jelent meg.
  • Hetilapunkat megvásárolhatja terjesztőinknél, illetve előfizetheti a postán.