| 2020. 11. 27. – 14:29 |

Tovább folytatja remek szereplését az országos harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban az Ungvári FC, amely a negyedik találkozóját is egyetlen góllal nyerte meg.

Az A-csoportban szereplő ungváriak a negyedik játéknapon a Csajka Petropavlivszk Borscsahivka otthonában értek el 2-1 arányú győzelmet.

Pedig Volodimir Vaszjutik csapata számára nem indult jól a találkozó, hiszen Liga találatával a vendéglátók szereztek vezetést a 8. percben, de a második játékrész 54. percében Vahin egyenlített, majd a 66. minutumban Fedák a győztes gólt is megszerezte a vendégek számára.

Négy fordulót követően az Ungvári FC 12 ponttal vezeti a tabellát a 8 ponttal második Pogyilja Hmelnickij előtt.

A hétvégén sorra kerülő 5. fordulóban jó esély van a hibátlan széria folytatására, mivel a sereghajtó, és még pont nélküli Niva Vinnica látogat el a kárpátaljai megyeszékhelyre.

***

A megyei élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban az 5. forduló mérkőzéseire került sor a hétvégén.

A pontvadászat eredményei: Szerednye – Nagyszőlős 0-3, Ilosvai Buzsora – Rahói Kárpáti 4-0, FC Polena – FC Medvigy Borhalom 6-2, Irhóc – Huszti FC 1-2.

A husztiak 11 ponttal vezetik a tabellát a 10 ponttal második Nagyszőlős előtt.

***

A 4. fordulónál tartó beregszászi járási labdarúgó-bajnokságban két rangadónak is beillő mérkőzést rendeztek. A listavezető Nagybakta 2-1-re nyert Badaló ellen és megőrizte hibátlan mérlegét, míg a Beregvidék FC 1-0-ra győzött Nagybereg ellen.

Az eddig nyeretlen Kígyós Kovászót verte 5-2-re, míg az ugyancsak első győzelmét arató Nagymuzsaly Tiszakeresztúr ellen nyert 2-1-re. A forduló legsimább győzelmét Nagybégány szerezte Zápszony 5-0-ás legyőzésével.

A tabellát Nagybakta vezeti 12 ponttal az egyformán 10 pontos Nagybégány és Beregvidék előtt.

***

A labdarúgó Bajnokok Ligájában a csoportkörbe jutásért rendezték az első mérkőzéseket.

Az FTC 3-3-as döntetlent ért el a norvég Molde otthonában, így bizakodva várhatja a lapzártánk után, kedd este sorra kerülő budapesti visszavágót.

Még ennél is nagyobb az esélye a főtáblára jutáshoz a Dinamo Kijevnek, hiszen a Mircea Lucescu által irányított fővárosiak 2-1-re nyertek a belga Gent vendégeként.

Nagy bravúrt hajtott végre az Európa Ligában a Mol Fehérvár is, amely büntetőkkel jutott tovább az előzetesen esélyesebbnek tartott francia Reims együttese ellenében. A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született gól, a Vidi 11-esekkel lépett tovább. A főtáblára kerülésért a belga Standard Liege lesz a fehérváriak ellenfele csütörtökön.

Nem sikerült viszont a továbbjutás a Gyeszna Csernyihivnek és a Kolosz Kovalivkának az Európa Ligában. Mindkét ukrán együttes 2-0-ra maradt alul a Wolfsburg, illetve a Rijeka ellen.

***

A világranglista 63. helyén álló Fucsovics Márton (a képen) nagy bravúrt hajtott végre a francia nemzetközi teniszbajnokság 1. fordulójában. A magyar teniszező 6-4, 7-6, 2-6, 6-1-re legyőzte a viadal 4. kiemeltjét, a világranglista 5. helyén álló orosz Danyiil Medvegyevet.

A folytatásban spanyol ellenfél vár Fucsovicsra a Roland Garroson.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.