Magyarország | 2020. 11. 27. – 14:28 |

Gól nélküli döntetlenre végzett egymással az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján a Minaj FC és a Ruh Lviv. A koronavírus-járvánnyal sújtott Dinamo Kijev az FTC elleni BL-találkozót követően a Dnyipro vendégeként tudott nyerni.

A 8. fordulóban nem bírt egymással Ungváron a Minaj FC és a még nyeretlen Ruh Lviv. A 90. perc egészét véve talán a vendéglátók álltak közelebb a győzelemhez, de mégsem sikerült bevenni az ellenfél kapuját.

Egyre többen kapják el a fertőzést a Dinamo Kijev stábjában, és mivel a koronavírust a csapat két kapusánál, Bojkónál és Buscsannal is kimutatták, így a Dnyipro elleni idegenbeli találkozón a csapat színeit a munkácsi születésű Ruszlan Nescsered védte. A mindössze 18 éves hálóőr győztes meccsen mutatkozhatott be az élvonalban.

A forduló meglepetését az eddig még nyeretlen FK Lviv szolgáltatta a dobogós helyen álló Vorszkla Poltava legyőzésével.

Eredmények: Minaj FC – Ruh Lviv 0-0, Sahtar Donyeck – FK Mariupol 4-1, Kolosz Kovalivka – Olimpik Donyeck 1-2, Olekszandrija – Gyeszna Csernyihiv 2-2, Dnyipro – Dinamo Kijev 1-2, FK Lviv – Vorszkla Poltava 1-0, Inhulec Petrovo – Zorja Luhanszk 1-1 (csak érdekességként jegyezzük meg, hogy az újonc Inhulecnek 2 veresége mellett ez már a hatodik döntetlenje volt!).

A tabellát a 20 pontos Dinamo vezeti a 16 ponttal második Sahtar előtt. Harmadik a Vorszkla 15 ponttal. A 6 pontos Minaj a 12. helyet foglalja el, és a hétvégén esedékes 9. forulóban a Gyeszna Csernyihiv otthonába látogat.

***

Az OTP Bank Ligában 1-1-es döntetlennel zárult az ősz rangadójának kikiáltott Mol Fehérvár – FTC rangadó. A Dinamo Kijev elleni bravúros döntetlen után a Fradi ismét kissé átalakított csapattal lépett pályára, de így is vezetést szerzett Somalia fejesgóljával.

Fordulás után a Vidi erősített és büntetőből sikerült az egyenlítés.

Szerhij Rebrov most ült 100. alkalommal az FTC kispadján, mérlege imponáló: 62 győzelem, 24 döntetlen és mindössze 14 vereség.

A járvány miatt több játékosát is nélkülöző Újpest erősen tartalékosan lépett pályára az MTK ellen, a vendégek nyertek 4-0-ra.

Eredmények: Mol Fehérvár – FTC 1-1, Puskás Akadémia – ZTE 1-2, Honvéd – Mezőkövesd 1-1, Budafok – Paks 2-3, UTE – MTK 0-4, Kisvárda – Diósgyőr 1-0.

Kilenc forduló után a 7 meccsből 17 pontot szerző FTC vezeti a tabellát a 16 pontos Mol Fehérvár éás a 14 ponttal harmadik Paks előtt.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.
Iratkozzon fel a Telegram csatornánkra is.