Magyarország | 2020. 11. 27. – 14:29 |

Először bonyolítottak le teljes fordulót a labdarúgó NB-I-ben, a harmadik játéknapon minden együttes pályára lépett.

A Celtic elleni bravúros BL-sikert követően az FTC Zalaegerszegen is megtartotta 2-1-es formáját, ráadásul úgy tudott nyerni ilyen arányban idegenben, hogy Botka kiállítása miatt több mint egy félidőn keresztül emberhátrányban játszott.

A nemzetközi porondon még versenyben lévő csapatok közül a MOL Fehérvár megszerezte első győzelmét, míg a Honvéd hazai környezetben kapott ki a Kisvárdától.

Az otthon játszó csapatok közül egyedül a nemzetközi porondtól hét közben búcsúzó Puskás Akadémia tudott nyerni, miután gólokban gazdag találkozón tartotta otthon a három pontot az Újpest ellen.

Eredmények: Diósgyőr – MTK 1-1, Paks – Mezőkövesd 1-2, Budafok – MOL Fehérvár 1-4, ZTE –FTC 1-2, Puskás Akadémia – UTE 3-2, Honvéd – Kisvárda 1-2.

A Fehérvár és az MTK áll a tabella élén egyformán 5 ponttal.

***

A kijevi Olimpiai stadionban került megrendezésre az ukrán labdarúgó Szuper-kupa döntője a Sahtar Donyeck és a Dinamo Kijev között. Ez volt az első olyan találkozó, amikor a korábban több mint egy évtizeden át a donyeckieknél edzősködő Mircea Lucescu volt csapata ellen meccselt.

A veterán román tréner által vezetett fővárosiak remekül kezdték a döntőt, Pena és Rodriguez találatával már fél óra elteltével kétgólos előnyre tettek szert. Az első játékrész végén Moraes szépített ugyan, ám a találkozó hajrájában Sol gólja végképp megpecsételte a Sahtar sorsát.

Ez volt a Dinamo nyolcadik Szuper-kupa sikere, míg Lucescunak az első trófeája új csapatának élén.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.
Iratkozzon fel a Telegram csatornánkra is.