Ukrajna | 2020. 11. 27. – 14:29 |

A Minajban elért kupasikert, illetve a bajnokságban a Kolosz Kovalivka elleni 2-1-es győzelmet követően ismét csalódást keltően szerepelt hívei számára a Dinamo Kijev.

Az Olekszij Mihajlicsenko által irányított együttes a 28. fordulóban Csernyihivben szenvedett 3-2 arányú vereséget. A fővárosiakhoz hasonlóan, a bronzéremért is csatázó Gyeszna a 91. percben szerezte a győztes találatot.

A bajnoki címet már a legutóbbi fordulóban bebiztosító Sahtar Donyeck gól nélküli döntetlenre végzett a Zorjával, míg a koronavírus-járvány miatti karantén letöltése után, a Kárpáti Lviv is ikszelt a házi rangadón az FK Lviv ellenében.

Eredmények: Gyeszna Csernyihiv – Dinamo Kijev 3-2, Sahtar Donyeck – Zorja Luhanszk 0-0, Kolosz Kovalivka – FK Olekszandrija 2-1, Vorszkla Poltava – Olimpik Donyeck 0-0, FK Mariupol – Dnyipro 2-1, Kárpáti Lviv – FK Lviv 1-1.

A listavezető Sahtarnak 72, a második Dinamónak 55 pontja van. A harmadik  Zorja 53, míg az ők követő Gyeszna 52 ponttal áll.

***

A Vorszkla Poltava lesz a Dinamo Kijev ellenfele az Ukrán Kupa július 8-i döntőjében.

A rendes játékidő 1-1-es döntetlennel ért véget Mariupolban, és mivel a hosszabbításban nem született újabb találat, így büntetőkre került sor.

Érdekesség, hogy közvetlenül a büntetőrúgások előtt, a 119. percben cseréltek a vendégek, a kapusposzton a mindössze 16 éves Pavlo Iszienko került bevetésre. Mint később kiderült, ez nyerő húzásnak bizonyult a vendégek számára, mivel az ifjú hálóőr három büntetőt is hárítani tudott…

Egyébként, immáron harmadszor módosult a kupa fináléjának helyszíne. Az eredetileg kijelölt ternopili helyszínt előbb Lviv váltotta, de mivel az említett városban az utóbbi hetekben nagyon magasak a járványügyi mutatók, így az a döntés született, hogy július 8-án Harkivban kerülhet majd sor a Dinamo Kijev – Vorszkla Poltava fináléra.

***

Győzelemmel búcsúzott a 2019–2020-as bajnoki idénytől a Ferencváros labdarúgó-csapata, miután az utolsó, 33. fordulóban 1-0-ra legyőzte a Mezőkövesd gárdáját.

A bajnokság nagy részében az európai kupaszereplést jelentő, 3. helyen álló kövesdiek még akkor sem érhettek volna fel a dobogóra, ha nyernek a Fradi vendégeként, mivel a nagy rivális Puskás Akadémia 2-1-re nyert a Honvéd ellen, így a bronzérem a felcsútiaknak jutott.

27 év után búcsúzik az élvonaltól a Debrecen. Az utóbbi két évtized egyik legeredményesebb magyar klubja az utolsó játéknapon igazi ki-ki meccsen 1-1-re játszott a Paks együttesével szemben, így a tolnai csapat maradt benn a legjobbak között, míg a hajdúságiak egy hónap múlva az NB-II-ben kezdik meg a 2020–2021-es idényt.

Az utolsó forduló eredményei: FTC – Mezőkövesd 1-0, Debrecen – Paks 1-1, Puskás Akadémia – Honvéd 2-1, Diósgyőr – Kisvárda 0-2, UTE – Kaposvár 5-0, ZTE – Mol Fehérvár 1-1.

A bajnoki tabella élén az FTC 76 ponttal végzett, míg a második Fehérvárnak 63, a harmadik Puskásnak 54 pontja van.

Az FTC a Bajnokok Ligája selejtezőjében indul, míg az Európa Ligában a Fehérvár és a Puskás mellett a kupagyőztes Honvéd lesz érdekelt.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.
Iratkozzon fel a Telegram csatornánkra is.