| 2020. 11. 27. – 14:28 |

Az OTP Bank Ligában a 8., míg az ukrán élvonalbeli pontvadászatban a 7. forduló mérkőzéseit rendezték a hétvégén.

Az egyre súlyosbodó járványügyi helyzet ellenére közel telt ház, 16 ezer néző láthatta a Groupama Arénában az FTC – Újpest derbit, ahol a remek hangulat is garantálva volt, hiszen a címvédő és listavezető Ferencváros jó játékkal 2-0-ra verte a derekasan küzdő vendégeket.

A Fradival a Mol Fehérvár és az újonc Budafok is igyekszik tartani a lépést, előbbi az alsóházba visszacsúszó Mezőkövesd vendégeként, míg a budafokiak Zalaegerszegen arattak magabiztos győzelmet.

Hosszú idő után nyert ismét a Diósgyőr, amely a bajnokságot remekül kezdő, de azóta több vereséget is begyűjtő Puskás Akadémiát győzte le.

Eredmények: FTC – UTE 2-0, MTK – Kisvárda 1-1, Paks – Honvéd 0-0, ZTE – Budafok 1-3, Mezőkövesd – Fehérvár 1-2, Diósgyőr – Puskás Akadémia 3-0.

A bajnoki tabellát a többiekhez képest két mérkőzéssel kevesebbet játszó FTC vezeti 16 ponttal a 15 pontos Fehérvár és 13 ponttal harmadik Budafok előtt.

***

Az ukrán élvonalban Kárpátalját képviselő Minaj FC jól helyt állt a 7. fordulóban, mivel a nemrég még az Európa Liga selejtezőben érdekelt Kolosz Kovalivka vendégeként ért el értékes döntetlent.

Mindkét félidőben gyors gólváltáson estek át a csapatok: Nurijev a 17. percben szerzett vezetést a vendégek számára, amit a hazaiak két perc múlva egalizáltak. A 62. minutumban Sinder ismét a Minajt juttatta előnyhöz, ekkor egyetlen percet kellett várni az egyenlítésre.

A Juventus elleni BL-nyitány és a Fradi elleni budapesti fellépés között a Dinamo Kijev az Olekszandriját győzte le egyetlen találattal, amit Popov az első percben szerzett. Rossz hír a D-betűsök számára, hogy koronavírus-fertőzés miatt a csapat két alapembere, Buscsan kapus és a védő Mikolenko Budapesten nem állhat Mircea Lucescu rendelkezésére.

A Real Madrid ellen elért bravúros idegenbeli sikert követően a Sahtar csak ikszelni tudott a Vorszklával szemben, és már 4 pont a hátrány a tabellán a Dinamo mögött.

Eredmények: Kolosz Kovalivka – Minaj FC 2-2, Sahtar Donyeck – Vorszkla Poltava 1-1, Olimpik Donyeck – Gyeszna Csercsihiv 0-2, Dinamo Kijev – FK Olekszandrija 1-0, FK Lviv – Dnyipro 1-3, Inhulec Petrovo – FK Mariupol 1-1, Zorja Luhanszk – Ruh Lviv 4-0.

A tabella élén a 17 pontos Dinamo Kijev áll a 15 pontos Vorszkla és 13 ponttal harmadik Sahtar előtt.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.
Iratkozzon fel a Telegram csatornánkra is.