Magyarország | 2020. 11. 27. – 14:29 |

Rendkívül fegyelmezett játékkal bravúros, 2-1 arányú győzelmet ért el a Ferencváros labdarúgó-csapata a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében a skót Celtic vendégeként, így Szerhij Rebrov csapata bejutott a következő fordulóba.

Sigér távoli bombájával hamar vezetést szerzett a Fradi, amit aztán a vendéglátók a második játékrész elején egalizáltak. Negyedórával a vége előtt egy kontrából Tokmac lőtte be a zöld-fehérek továbbjutását jelentő találatot.

A folytatásban az FTC a horvát Dinamo Zagrebbel  találkozik szeptember 15-én, vagy 16-án a Groupama Arénában.

Az Európa Ligában a tartalékosan felálló Puskás Akadémia 3-0 arányban kikapott a svéd Hammarby vendégeként, így kiesett.

Továbbjutott viszont a MOL Fehérvár és a Honvéd. Mindkét együttes 1-1-re végzett ír és finn ellenfelével, de a fehérváriak büntetővel, a kispestiek pedig a hosszabbításban elért találattal harcolták ki a továbbjutást.

A következő fordulóban a Fehérvár a máltai Hibernians-sal, míg a Honvéd a svéd Malmövel találkozik.

A BL-ben a Dinamo Kijev ellenfele a holland AZ lesz, míg az Európa Liga 2. selejtezőkörében becsatlakozó Kolosz Kovalivka a görög Arisz együttesével találkozik.

A továbbjutás sorsa most is egyetlen találkozón dől el, a mérkőzések nézők nélkül zajlanak majd.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.
Iratkozzon fel a Telegram csatornánkra is.