Címlapképünk illusztráció. Fotó: Internet
Dmitro Kuleba külügyminiszter és magyar kollégája, Szijjártó Péter megállapodott, hogy Kijevben tárgyalóasztalhoz ül a két ország viszonyában kialakult súlyos válság rendezése érdekében.
Erősítette meg a hírt az ukrán diplomácia vezetője csütörtökön az Ukrajinszka Pravda hírportálnak - írja a Karpat.in.ua.
Kuleba elmondása szerint a magyar külgazdasági és külügyminisztert még a hónap végéig Kijevbe várják.
„Magyarország fontos partnerünk és közeli szomszédunk. Előfordul, hogy a szomszédok veszekednek, de utána ki kell békülniük, mert szomszédok maradnak” – fogalmazott.
„Ezért megállapodtunk – folytatta a külügyminiszter –, hogy január végén kollégám, Szijjártó Péter Kijevbe látogat,
hogy a kölcsönös tisztelet alapján megvitassuk a kétoldalú kapcsolataink állását
és a problémák megoldási módjait.”
Hirdetés
Korábban hírt adtunk arról, hogy Kijev kedvezően fogadja a párbeszédre vonatkozó magyar szándékot. Kijev kedvezően fogadja a Magyarország részéről kinyilvánított szándékot, miszerint Budapest kész felújítani a konstruktív párbeszédet a két ország között.
Továbbá emlékeztetünk arra is, hogy Ukrajnában szükség van a kettős állampolgárság intézményére. Az ukrán diplomácia vezetője hangsúlyozta, hogy a kettős állampolgárság lehetővé teszi a kapcsolatok megőrzését a külföldre távozott és ott új életet kezdett ukránok millióival.
Forrás
Hirdetés