Magyarország | 2020. 11. 27. – 14:29 |

Közel két hónapja tartó, sérülés és formaingadozás miatti kihagyást követően, ismét Kádár Tamással a soraiban nyert bajnoki mérkőzésen a Dinamo Kijev. Olekszij Mihajlicsenko együttese az élvonalbeli ukrán pontvadászat 15. fordulójában hazai pályán verte az FK Mariupolt.

Az időközben a magyar válogatottból is kieső Kádár végigjátszotta a 90. percet, csapata pedig viszonylag sima győzelmet aratott a mariupoliak ellenében, ami azt jelentette, hogy a fővárosiak ismét a tabella második helyére léptek előre.

A listavezető és újabb bajnoki címét már aligha elvesztő Sahtar Donyeck az FK Lviv háromgólos legyőzésével hangolt az előtte álló BL-csoportmérkőzésekre.

Eredmények: Dinamo Kijev – FK Mariupol 3-0, FK Olekszandrija – Zorja Luhanszk 1-0, Sahtar Donyeck – FK Lviv 4-1, SZK Dnyipro – Vorszkla Poltava 1-0, Kolosz Kovalivja – Gyeszna Csernyihiv 2-0, Kárpáti Lviv – Olimpik Donyeck 1-2.

A bajnoki tabellát 43 ponttal vezető Sahtar Donyeck mögött a Dinamo Kijevnek 30 pontja van a 2. helyen.

***
Az OTP Bank Ligában a 13. fordulót követően az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott FTC ugrott az élre, miután Szerhij Rebrov csapata hajtós meccsen 3-2-re legyőzte a Zalaegerszeget, a Mol Fehérvár pedig hazai pályán kapott ki a Puskás Akadémiától.

Az utóbbi hetekben hullámvölgybe került fehérváriaknál a találkozót követően Menesztették Marko Nikolicsot, akit a klubnál már korábban dolgozó spanyol Joan Carillo vált a kispadon.

Eredmények: FTC – ZTE 3-2, Mol Fehérvár – Puskás Akadémia 1-3, Kisvárda – Debrecen 1-0, Honvéd – Paks 2-1, Mezőkövesd – Kaposvár 2-0, UTE – Diósgyőr 0-2.

A Fradi 29 ponttal vezeti a tabellát a 27 pontos Mezőkövesd és 26 ponttal harmadik Mol Fehérvár előtt.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.
Iratkozzon fel a Telegram csatornánkra is.