Kárpátinfo hetilap

Lezajlott az I. Genius Kézilabda Kupa. A mérkőzés végén a győztesek okleveleket, kupákat és érméket vettek át!

A „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány a 2023-2024-es tanévben 17 Kézilabda Tehetségpontban kezdte el munkáját 636 (355 fiú, 281 lány) fiatallal, 6 korcsoportban, 20 testnevelő tanárral, 3 régióban (Ung, Bereg, Máramaros-Ugocsa), 45 csoportban.

2023. december 9-én, három helyszínen (II. RFKMF Egészségügyi- és Sportcentruma, II. RFKMF Felsőfokú Szakképzési Intézete, Beregszászi Kossuth Lajos Líceum) valósult meg az I. Genius Kézilabda Kupa. Az ünnepélyes megnyitóra a II. RFKMF Egészségügyi- és Sportcentrumában került sor. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Szepesi Barna, Magyarország Ungvári Főkonzulátusának
konzulja, Fülöp Barna, Magyarország Beregszászi Konzulátusának konzulja, Orosz Ildikó, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola elnöke, Csizmár János, a főiskola rektorhelyettese, Horváth László, a Magyar Kézilabda Szövetség Képzési Központ vezetője, Martinovics Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség Képzési Központjának szakedzője.

A kupára a 17 tehetségpontból, 12 tehetségpont 15 edzője 248 főt regisztrált. Több versenykategóriába lehetett jelentkezni, ezért a regisztráció három csoportban valósult meg: fiú, lány és vegyes.

Sajnos a Nevetlenfalui Tehetségpont csapata egészségügyi okok miatt nem érkezett meg a versenyre.

Összesen 7 kategóriában zajlott a torna. Az U10-11 (lányok, fiúk, vegyes) korosztályban 5 játékos 1 kapus felállásban 2x10 perces mérkőzéseket láthattunk. Az U12-13 (lányok) korosztályban 5 játékos 1 kapus felállásban 2x12 perces játéka valósult meg. Az U12-13 (fiúk, vegyes) és U14+ (fiúk) korosztályban 6 játékos 1 kapus felállásban 2x15 perces mérkőzés volt.

A versenyen az alábbi eredmények születtek:

U10-11 fiúcsapat kategóriában: 1. Beregszász, 2. Feketeardó, 3. Csepe. Az U10-11 lánycsapat kategóriában: 1 hely Feketeardó, 2. hely: Beregszász 2.

Az U10-11 vegyescsapat kategóriában: 1. Tiszabökény, 2.  Nagydobrony, 3. Visk.

Az U12-13 fiúcsapat kategóriában: 1. Técső, 2. Csepe, 3. Feketeardó.

U12-13 lánycsapat kategóriában: 1. Beregszász 1, 2. Sport Técső lánycsapat, 3. Técsői Tehetségpont.

Az U12-13 vegyescsapat kategóriában: 1. Nagyszőlős, 2. Tiszabökény, 3. Bene.

Az U14+ fiúcsapat kategóriában: 1. Nagydobrony, 2. Beregszász, 3. Sislóc.

A torna megnyitó ünnepségén a csapatok emléklapot, labdákat, mikulás csomagot kaptak. A mérkőzés végén a győztesek okleveleket, kupákat és érméket vettek át!

Az I. Genius Kézilabda Kupa megvalósulását a Magyar Kormány és a Magyar Kézilabda Szövetség támogatta.

Ezúton is gratulálunk az elért eredményekhez és minden csapatnak köszönjük a részvételt!