Kárpátalja | 2021. 03. 12. – 08:12 |
Címlapképünk illusztráció. Fotó: Internet

Babják Zoltán, polgármester közösségi oldalán arról adott tájékoztatást, hogy megbeszélést folytat Anatolij Poloszkovval, a megyei állami közigazgatási hivatal vezetőjével, annak érdekében, hogy ismét lehessen járműnyilvántartó Beregszászban. 

Babják Zoltán kiemelte, hogy tárgyalások folynak azért, hogy Beregszász kapja vissza a Belügyminisztérium Szolgáltató Központját (a volt járműnyilvántartó és vizsgáztató osztályt).

Ismeretes, hogy ennek bezárását követően ugyanis a Beregvidéken élőknek Munkácsra, vagy Ilosvára kell utazniuk ahhoz,

hogy hozzájussanak ennek szolgáltatásaihoz, ami pénzbe és időbe kerül.

Városunk első embere hangsúlyozta, hogy megyénk vezetője támogatja, hogy visszakerüljön Beregszászba e központ.

Azt követően tehát, hogy minden részletkérdést tisztáznak a belügyi tárca vezetőivel, meg kell nyílnia városunkban a megújult szolgáltató központnak,

hogy kiszolgálja a Beregvidéken élőket, illetve plusz bevételhez juttassa kistérségünk költségvetését

- mondta Babják Zoltán.

Korábban hírt adtunk arról, hogy minden második ukrán ellenzi a kettős állampolgárság bevezetését. A nők (45%) és a férfiak (48%) egyaránt ellenezték a kettős állampolgárságra vonatkozó engedély megadását.

Továbbá emlékeztetünk arra is, hogy ismét szigorú karantén lehet Ukrajnában. Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter kijelentette, Ukrajna visszatér a lezáráshoz, ha 13 vagy több régió kerül a karantén vörös zónájába.

Kövessen minket a Facebook és az Instagram oldalainkon.
Iratkozzon fel a Telegram csatornánkra is.
Legyen jól informált!


Hirdetés