Váratlanul Jordániába utazott az izraeli kormányfő
Előre be nem jelentett látogatásra Jordániába érkezett kedden az izraeli miniszterelnök, hogy az előrelépés lehetőségeiről tárgyaljon a palesztin-izraeli békerendezésben.
Benjámin Netanjahu és vendéglátója, II. Abdalláh király "világos és nyílt" megbeszélése két órán át tartott. A fő téma az volt, hogy miként lehetne közvetlen tárgyalást kezdeni Izrael és a palesztinok között - közölte a királyi palota illetékese.
II. Abdalláh előző nap Mahmúd Abbász palesztin elnökkel tárgyalt ugyanerről a kérdésről. A közvetlen tárgyaláshoz Netanjahu ragaszkodik, Abbász erre csak bizonyos garanciák árán hajlandó.
"A találkozók azoknak az erőfeszítéseknek a kereteibe illeszkednek, amelyekkel Jordánia az összes érintett féllel együtt igyekszik megoldást találni... A cél a haladást garantáló, megfelelő mechanizmusok kialakítása... A király felhívta Netanjahu miniszterelnök figyelmét arra a veszélyre, amelyet a jelenlegi helyet fennmaradása jelent... Gyorsan kell cselekedni, mert a dolog nem várhat" - tudatta az uralkodó véleményét az ammáni palota.
Egyéb részleteket Netanjahu jeruzsálemi irodája sem közölt. Mahmúd Abbász csütörtökön az Arab Liga külügyminisztereivel tárgyal. A palesztin elnök nagy nyomás alatt áll: George Mitchell, az amerikai elnök közel-keleti különmegbízottja nemrég az értésére adta, hogy sürgősen közvetlen tárgyalásokat kell kezdenie Izraellel, ha azt akarja, hogy Barack Obama segítsen a palesztin állam megteremtésében.
Cimkék: Palesztina, palesztin-izraeli viszony, Jordánia, Izrael, diplomácia, Benjamin Netanjahu
-
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges


Hasonló cikkek
- Mubarak fogadta Abbászt és a jordániai királyt
- Peresz és Mubarak a közvetlen izraeli-palesztin tárgyalásokról egyeztetett
- Közvetlen tárgyalásra szólította fel a palesztinokat Benjamin Netanjahu
- Felújítják a betlehemi Születés Templomának tetőszerkezetét
- A palesztin-izraeli béketárgyalások forgatókönyvei
- Mubarak felajánlotta, hogy az izraeli-palesztin párbeszéd folytatásának házigazdája lesz
- Obama fogadta Netanjahut a Fehér Házban
- Mindenfajta teleplétesítési tevékenység befagyasztására szólította fel Izraelt a palesztin elnök
- Megkezdődnek az érdemi palesztin-izraeli tárgyalások
Legfrissebb
A rovat híreiből
- Korrupció gyanújával őrizetbe vették egy brazil város összes vezetőjét
- Petraeus szerint őszinte és stabil a Karzaival való kapcsolat
- Skócia minimumárat szabna ki az alkoholos italokra
- Hat minisztert készül leváltani posztjáról a román miniszterelnök
- Nemzetközi korrupcióellenes akadémia létesült Magyarország részvételével
Top 24 óra
HÉT NAP TOP





