Több pénzt utalnak ki a 2012-es EB finanszírozására
Az ukrán kormány jóváhagyott egy új állami célprogramot a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság szervezésére és lebonyolítására vonatkozóan. A program többek között előírja, hogy a szervezés finanszírozását növeljék meg további 15 milliárd 790,67millió hrivnyával, így az EB szervezésére fordított összeg 142 milliárd 448,4 millió hrivnya lesz.
A finanszírozási forrásokhoz hozzáadott állami források összege 29 milliárd 832.66 hrivnyát tesz ki - ebből 2010-ben 13 milliárd 616.16 milliót, 2011-ben pedig 16 milliárd 216,5 millió hrivnyát fognak kiutalni – írja a Podrobnosti.ua internetes hírportál.
A dokumentum értelmében a program megvalósítása során több mint 80 milliárd hrivnya értékű beruházást fog vonzani - többek között építkezési, közlekedési beruházásokat, sportlétesítmények rekonstruálását érintő beruházásokat valamint 50 milliárd hrivnya értékben szállodai beruházásokat. A program eredményeképpen becslések szerint 28 milliárd hrivnya értékű adó fog befolyni a költségvetésbe.
Cimkék: Ukrajna, labdarúgás, Euro-2012
-
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Hasonló cikkek
- EURO-2012 - Négy-négy lengyel, illetve ukrán helyszín
- UEFA-delegáció érkezik Lembergbe
- Eb-s kötelező nyelvoktatás?
- Még több pénzt utalnak ki az 2012-es EB-re
- Lembergben elkészült a 2012-es EB viráglogója
- Felgyorsítják a munkálatokat Ukrajnában
- Platininek kétségei vannak Ukrajnával szemben
- EURO-2012 - Felújítják a lengyel pályaudvarokat
- EURO-2012 - Platini: Ukrajna és Lengyelország kockázatos választás volt







